چطور می توانیم خانه را بدون بخاری و شوفاژ گرم کنیم؟

می دانید که همیشه با شروع فصل سرما نگرانی هایی بابت گرم شدن اتاق یا خانه خود به سراغ ما می آید. هر چند تقریبا تمام خانه ها و ساختمان ها اکنون از امکانات گرما ساز مانند گاز، بخاری، شومینه یا شوفاژ‌ برخوردار هستند ولی گاهی پیش می آید که این وسایل برای مدت زمانی به هر دلیلی در دسترس نباشند. در هر صورت شما با یک خانه یا اتاق فوق العاده سرد روبرو هستید. در اینجا ما شما را با چند ترفند جالب که نیاز به هیچگونه وسیله گرما ساز ندارند اما در عوض خانه را به همان اندازه برای شما گرم خواهند کرد، آشنا خواهیم کرد. در ادامه با مو به مو همراه باشید.


۱ ـ در روز پرده ها را کنار بزنید تا نور خورشید وارد خانه شود.

همیشه نور خورشید با گرما همراه است و می تواند از پنجرهای شیشه ای وارد شود. چه بهتر که وسایل مورد نیاز مانند مبل، صندلی و… را در معرض نور مستقیم قرار دهید. با این روش بسیار ساده گرمای نسبتا زیادی به صورت رایگان به خانه خود وارد کردید.

 

۲ ـ شب ها از پرده های بسیار ضخیم استفاده کنید.

در شب پنجرها بدون پرده و پوشش دشمن گرما می شوند و به سرعت گرما را از خود عبور می دهند. بهتر است از پرده های ضخیم یا اینکه از پتو یا پارچه های پشمی برای پوشاندن پنجره استفاده کنید.

 

۳ ـ تمام درزها را با درزگیر بپوشانید.

اگر درزهای پنجره ها باز است با کمک گچ یا با چسب آکواریوم که عایق بسیار مناسبی می باشد، درزها را بپوشانید.

 

۴ ـ استفاده از پلاستیک های حبابی

این پلاستیک ها که در هر کارتن خالی وسایل خانه یافت می شوند، می تواند روش خوبی برای حفظ انرژی باشد. بدین گونه که به اندازه مساحت شیشه پلاستیک را ببرید، سپس مقداری آب را به شیشه اسپری کنید و آن را بچسبانید، اگر نچسبید از مقداری مایع ظرفشویی برای چسبندگی استفاده کنید. این روش همانند پنجره های دو جداره عمل کرده و تا ۵۰ درصد از اتلاف انرژی جلوگیری می کند.

 

۵ ـ با در باز حمام کنید و لباس ها را در فضای آزاد خشک کنید.

اگر در خانه تنها باشید یا اینکه به دیگران خبر دهید، باز کردن دوش آب حمام روشی برای افزایش رطوبت و دمای خانه است. با این کار رطوبت هوای خانه بالا رفته و حس گرما به شما دست می دهد. همچنین اگر لباس هایتان خیس است آنها را در جای جای خانه قرار دهید تا خشک شوند. در این صورت هم نیازی به خشک کن برقی نیست و هم اینکه رطوبت لباس ها وارد هوای خانه شده و به گرم شدن خانه کمک می کند.

 

۶ ـ استفاده از پنکه های سقفی

پنکه های سقفی برای خنک کردن خانه در روز های گرم بکار می روند. همانطور که می دانید چون هوای گرم سبک تر است به سمت بالا حرکت کرده و به سقف نزدیک تر می شود. در صورتی که دور پنکه را برعکس کرده و آن را روشن کنید (قابلیتی که تقریبا همه پنکه های سقفی دارند)‌، می توانید گرمای فرار کرده به سقف را دوباره به سمت پایین هدایت کنید.

 

منبع: Distractify

نقد و بررسی ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است .

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *