مسدود کردن گوشی

آموزش مسدود کردن گوشی به سرقت رفته

دنیای پیشرفته ی تکنولوژی بسیاری جا ها به کمک ما آمده اما گاهی برخی مشکلات هم رخ می دهد که خود این علم می تواند مشکل رخ داده را حل کند. اگر گوشی هوشمند خود را گم کردید یا گوشی شما دزدیده شد به سرعت باید باکمک همین علم آن را مسدود کنید. اما مسلما شما باید قبل از وقوع حادثه به فکر باشید چون پس از آن سخت تر می توان کاری کرد. مرکز آموزشی مو به مو امروز به این مطلب پرداخته و با راهکار هایی در زمینه مسدود کردن گوشی همراه شماست. با مو به مو هم گام باشید.

 

گام اول

در اولین قدم پس از ربوده شدن گوشی device manager را در رایانه یا گوشی دیگر باز کنید. هم در گوشی های اندرویدی و هم گوشی های اپل این قابلیت را دارند که بتوانید اطلاعات را در زمان سرقت پاک کنید و موبایلتان را مسدود کنید. ولی در گوشی های مدل پایینتر این قابلیت خودکار نیست و باید قبل از سرقت خود آن را فعال کنید. کاری که باید انجام دهید این است که با همان نام کاربری که قبل ساخته بودید وارد google یا apple متناسب با گوشیتان شوید.

 

گام دوم

حالا به اکانت خود وارد شدید و باید گوشی دزدیده شده را مسدود کنید. چرا که اگر صفحه اولیه ورود به گوشی شما رمز نداشته حال می توانید آن را قفل نمایید. اگر سیستم عامل گوشی شما اندروید بوده طبق عکس بر روی گزینه ی lock و اگر اپل داشتید و سیستم عاملتان ios بوده lost mode را انتخاب کنید. با این کار می توانید به موبایلتان یک پیام و شماره تماس ارسال کنید و یک کد ایجاد کنید تا هیچ کس بدون این کد نتواند وارد گوشی شما شود.

 

گام سوم

اگر کاملا اطمینان دارید که گوشی شما ربوده شده و اطلاعاتتان به دست اغیار خواهد افتاد:
تصمیمتان را بگیرید و اگر لازم دانستید تمام اطلاعات گوشی خود را پاک کنید.
در صورتی که گوشی خاموش باشد اولین باری که روشن شود تمام اطلاعاتتان حذف خواهد شد.
برای این منظور در Android  بر روی erase کلیک کنید تا با تأیید شما هدف حذف اطلاعات انجام گیرد و اگر سیستم عامل  ios بر روی گوشی شما نصب است گزینه ی erase iphone را انتخاب نمایید.

 

گام چهارم

اگر می دانید گوشی شما دزدیده شما لازم نیست خود آن را ردیابی کنید.
یرای مسدود کردن گوشی پس به پیش پلیس بروید و از آن ها بخواهید تا خود پیگیری کنند.
در صورتی که گوشی خاموش نباشد Device maneger مکان را نمایان خواهد کرد.

 

گام پنجم

اگر به یاد دارید که روزی هر گونه رمز و پسورد کارت های بانکی یا موارد دیگر را در گوشی save کرده اید پس در اولین فرصت رمز های کارت ها را تغییر دهید. حتی رمز دوم را فراموش نکنید همه را عوض کنید تا دو دستی در اختیار سارقین قرار نگیرد. فقط به یک راه دل گرم نباشید پس حتی درصورتی که همه چیز را با راه های بالا حذف کردید باز هم پسورد ها را تغییر دهید.

 

منبع: phow.ir

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد