آب گرم کن

آموزش جرم گیری آب گرم کن دیواری

برای اینکه از شر مشکلاتی مثل سرد شدن آب و فشار پایین آن خلاص بشید راه هایی رو در مرکز آموزشی مو به مو پیش روی شما قرار دادیم که بتونید در خانه آب گرم کن تان رو رسوب گیری کنید. اغلب مسائلی که در رابطه با آب و آب گرم کن بوجود میان بخاطر همین تجمع چرک و حجم زیاد این اجرام هست. البته خیلی هم عادی هست و نیاز به نگرانی نیست فقط باید هرزگاهی جرم گیری انجام بگیره. بهتره در سال یک مرتبه اینکار صورت بگیره. با دستوالعمل های مصور مرکز آموزشی مو به مو همراه باشید.

 

اول گاز را قطع کنید

غیر از اینکه باید خود آب گرم کن رو خاموش کنید برای احتیاط بیشتر کل گاز منزل رو ببندید. اگر هم آبگرمکن شما کلید قطع گاز داره ترجیحا اون رو هم خاموش کنید. باید از گرم نبودن تمام قسمتها و قطع قطعی گاز کاملا خیالتون راحت باشه.

 

دوم آب را قطع کنید

هر راه آبی که به آب گرمکن وصل میشه رو مسدود کنید. معمولا با یک مسیر آب وارد آب گرمکن میشه و با دومسیر آب گرم و سرد خارج میشه پس هر سه شیر آب رو ببندین. حالا میتونین مراحل زیر رو انجام بدین

اول دستی کم و زیاد کردن آبگرمکن رو باز کنین بعد از این کار مهره های آب های گرم و سرد رو هم باز کنین. قسمت مهره سرشیلنگ گاز که به رگلاتور گاز آبگرمکن وصل شده رو باز کنید. حالا دودکش رو دربیارید. سعی کنید آبگرمکن رو از پایین به بالا فشار بدید وقتی پیچ هایش جدا شد اون رو بکشید و از دیوار جدا کنین.

 

سوم رگلاتور رو جدا کنین

کاربرد رگلاتور بیرون کردن بخاری که از آب گرم تجمع کرده هست و با این کار فشار خیلی زیاد آب خروجی رو هم کم میکنه. حالا سعی کنید این قسمت رو هم جدا کنید اسم این وسیله در تقریبا همه ی آبگرمکن ها purge valves هست که یک دسته T مانند روی اون قرار گرفته. وقتی این دستگاه را جدا میکنید ممکنه آب باقی مونده به بیرون بریزه برای اینکه این اتفاق صورت نگیره قبل از باز کردن شیر آب رو باز بگذارید تا آب اضافی خارج بشه. اصلا میتونید بعد از جدا کردن کل آبگرمکن اون رو بیرون از خانه ببرین و در یک فضای مناسبتر قطعات رو باز کنید.

 

چهارم به سر لوله های باز شده شلنگ وصل کنید

برای وصل کردن شلنگ به هر کدوم از شیرهای سردوگرم و شیر اصلی آبگرمکن شلنگ بلند گاز وصل کنید. اگر سامپ پمپ در اختیار دارین از اون برای خارج کردن جرم ها استفاده کنین و بهتره از دفترچه راهنما هم کمک بگیرین.

 

پنجم آب را وصل کنید

حالا میتونید آب رو باز کنید تا وارد سه شلنگ بشه و جرم ها به این صورت خارج بشوند.
میتونین شلنگ ها رو حدود یک متری انتخاب کنین.
اگر امکان داره آن را صاف نگه دارین تا با فشار بیشتری آب و رسوبات خارج بشوند.

 

ششم مواد شوینده

از جوهر نمک یا اسید کلریدریک استفاده کنید.
در لوله های آب بریزید تا جرم ها خارج بشن یا میتونید برای اینکار از سرکه سفید کمک بگیرید.

 

هفتم تعداد دفعات کار رو زیاد کنید

چندبن بار سعی کنید آب را وارد لوله ها کنید و مواد جرمی رو خارج کنید.
و دوباره آب رو وارد کنید تا مطمئن شید رسوبات خارج شدند.
اگر مشکلی در طی مراحل پیش اومد حتما دست نگه دارید و به تعمیر کار مربوطه مراجعه کنین.

نکته: درطول مراحل از لباس کار و دستکش و ماسک و ترجیحا عینک استفاده کنید.

در آخر تمام قطعات و مهره ها رو مثل اول سر جای خود ببندید.
– میتوانید برای اینکار از دفترچه راهنمای آبگرمکنتون استفاده کنید.

منبع: howcanu

1 دیدگاه برای

  1. Avatar

    دستتون درد نکنه آموزش خوب و ساده ای بود البته نه واسه کسی مثل من که اولین بارش بود