تلفن همراه

نکات کاربردی به هنگام خیس شدن گوشی تلفن همراه

گوشی های همراه امروزه به یک جزء جدانشدنی در زندگی اغلب مردم تبدیل شده اند که البته در طول استفاده از آن ها ممکن است اتفاقات زیادی برای این دستگاه ها رخ دهد، شاید شما هم حس بد و ناراحت کننده ی پس از افتادن تلفن همراه به درون آب را تجربه کرده باشید و دیگر نخواهید آن اتفاق دوباره تکرار شود، پس در این صورت مقاله این بخش از مرکز آموزشی مو به مو می تواند برای شما مفید باشد.

 

درصورتی موبایل شما ضد آب است خیالتان از بابت مشکلات احتمالی این چنینی راحت خواهد بود اما در غیر این صورت در هنگام افتادن یک گوشی در آب به سرعت باید آن را خارج کرد، هر چه سریعتر آن را بیرون بیاورید ورود آب به داخل بیشتر و احتمال تسریع در تعمیر بیشتر خواهد شد. در ابتدا باید چند کارا را اصلا انجام ندهید، از جمله:

در صورتی که گوشی شما خاموش بود اصلا آن را روشن نکنید و هیچ دکمه ای را نفشارید تا آب بیشتر نفوذ نکند. همچنین سعی نکنید برای خارج کردن آب از منافذ، گوشی را حرکت دهید و بچرخانید یا جایی بیندازید. اگر هنوز ضمانت نامه تلفن همراهتان را دارید و قصد استفاده از آن را دارید و هیچ تخصصی در رابطه با اجزاء گوشی ندارید، پس اصلا قطعات را از هم جدا نکنید چون اگر شاخص آسیب رسیدن به گوشی از طریق آب،  اکتیو شود، این ضمانت نامه باطل و بلااستفاده خواهد شد. نکته ی مهم دیگر که اغلب استفاده می شود استفاده از حرارت و باد گرم و یا سرما است که اصلا توصیه نمی شود.

 

گام به گام تا احیای گوشی

۱/

در صورتی که گوشی شما روشن است اصلا با آن کار نکنید و حتما گوشی را خاموش کنید.

۲/

حالا قسمت هایی را باید جدا کنید.
چنانچه گوشی شما قاب دارد ابتدا آن را خارج کنید و بعد اگر کارت حافظه و سیم کارت از قسمت پشتی موبایل قابل خارج شدن هستند آن ها را خارج کنید.

۳/

حالا نوبت باتری است که باید جدا شود.
هر چند برخی گوشی های اچ تی سی باتری قابل جدا کردن ندارند.

۴/

حالا یک دستمال که قدرت جذب آب زیادی دارد روی گوشی بگذارید.
سعی کنید تمام آب منافذ را بگیرید.
اما نباید گوشی را برای خارج کردن آب بلرزانید و یا تکان دهید.
این کار را کاملا با احتیاط و دقیق انجام دهید و مطمئن شوید محلی را فراموش نکرده اید.
چون آب از ورود به هیچ قسمتی از تلفن همراه شما امتناع نکرده است.

۵/

از ویژگی بسیار کاربردی برنج استفاده کنید!
گوشی مرطوب را درون گونی برنج در لابه لای دانه ها قرار دهید تا حسابی رطوبت خود را به برنج بدهد.

۶/

یک مورد دیگر برای زمانی کاربرد دارد که شما می دانید این اتفاق زیاد برای گوش تان می افتد یا کارتان طوری است که با آب زیاد سروکار دارید.
در این صورت نمی توانید برنج را همه جا با خود حمل کنید.
این وسیله یک پلاستیک مخصوص است که در لوازم جانبی فروشی ها میتوانید پیدا کنید و برای روز مبادا در خانه نگهداری کنید تا گوشی را درون آن قرار دهید و رطوبت را از گوشی خود بگیرید.

۷/

عجله نکنید و گوشی را حدود ۴۸ ساعت دست نخورده همان جا رها کنید و در طول این مدت از یک گوشی دیگر استفاده کنید.

۸/

با گذشت این زمان میتوانید به سراغ گوشی بروید و باطری را سرجای خود برگردانید.
با احتیاط آن را روشن کنید.

حالا یک برنامه را اجرا کنید تا از بهبود کامل مطمئن شوید، از قدرت تاچ نمایشگر و توانایی اجرای صدای اسپیکر ها و سلامت دوربین گوشی تان مطمئن شوید.

۹/

در صورتی گوشی شما روشن نشد به سرعت نا امید نشوید.
ممکن است قضیه یک شارژ خالی کردن ساده باشد پس گوشی تلفن همراه را شارژ کنید.
اگر هنوز هم روشن نمی شود باتری را تعویض کنید.
چون شاید مشکل از باتری باشد ولی در غیر اینصورت چاره ی آخر این است که گوشی را پیش یک متخصص در اینکار ببرید تا در صورت امکان آن را تعمیر کند.

-این راهکارها می توانند مفید باشند ولی بهترین کار اینست که درصورت امکان از ابتدا یک گوشی ضد آب بخرید و یا خیلی بیشتر از گوشی خود محافظت کنید. به امید اینکه موارد ذکر شده در مرکز آموزشی مو به مو برای شما مفید واقع شده باشد.

منبع: zoomit

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *