میگرن

تغذیه های مسکن میگرن

این نوع سردرد بسیار رواج دارد و باوجود اینکه خیلی هم سخت و زجر آور است برای سلامتی خطری ندارد. اما قدرت این را دارد که به طور کامل زندگی شخص را تعطیل کند. اغلب اولین راه نجات را قرص و دارو میدانند اما ما در مرکز آموزشی مو به مو قصد داریم راه های تغذیه ای مناسب را برای پیشگیری از میگرن و کاهش دردهای ایجادشده در سر ارائه دهیم. با مو به مو همقدم باشید.

 

تفاوت سردردهای معمولی و همیشگی با میگرن:

میگرن در مردها نسبت به زن ها کمتر شایع است و اغلب وراثتی است، هر بار که رخ دهد حداقل 4 ساعت و حداکثر سه روز ادامه دارد و فرد را بکلی درگیر میکند، نیمی از سر یا گاها کل آن به شدت دردناک می شود و فرد نبض و ضربان داخل سر را حس می کند. اگر درد بشدت زیاد شود و میگرن چهره ی سیاه خود را نشان دهد شخص مبتلا، دچار حالت تهوع و اسهال و استفراغ نیز خواهد شد ولی اگر کمی مهربان تر باشد فقط سر و گاهی گوش ها و گلو و پشت گردن را درگیر می کند. اما سردرد معمولی این علایم را ندارد و اغلب با خواب و شرایط آرام ازبین می رود.

 

مواد غذایی مفید

 

1

اگر آنمی دارید آهن بدنتان را تأمین کنید.
چون کمبود آهن باعث می شود حملات میگرنی بیشتر رخ دهند.
و هچنین تحمل درد های شدید ناشی از آن سختتر شود.

 

2

هر غذایی که ویژگی آنتی اکسیدانی را در خود داشته باشد بهترین منبع تغذیه ایست.
از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:
بخصوص سیب، توت انجیر، سبزیجات و صیفی جات، روغن گیاهی، گندم.
نکته ای که در مورد روغن های گیاهی مثل زیتون و کنجد و انواع مختلف دیگر هست این است که:
منظور این نیست که بیشتر از دیگران روغن مصرف کنید بلکه این بدین معنیست که روغنی غیر از این روغن ها مصرف نشود.
و نکته دیگر که از پختن و سرخ کردن روغن به همراه غذا تاحد امکان صرف نظر کنید و به جای اینکار روغن گیاهی را روی غذایتان بریزید، مثلا در سالاد ها از آن استفاده کنید.

 

3

مورد دیگر که توصیه میشود بصورت پودر شده یا روغن مصرف شود دانه کتان.
دانه کتان دردهای ناشی از سردرد میگرنی را کاهش میدهد.

 

4

روغن های گیاهی اسطوخودوس و ریحان و نعناع تند را بر روی سر و پیشانیتان بمالید تا درد تسکین یابد یا رایحه ی این اسانس ها را استشمام کنید تا درد آرام شود.

 

5

روش پنجم داروی گیاهی حاوی بابونه گاوی است که با نام تانا میگرن می توانید آن را خریداری کنید و درد را تسکین بخشید.

 

6

تنظیم ساعت غذایی یک روش بسیار کاربردیست.
کافیست به خود اجازه گرسنگی ندهید و با تغذیه صحیح با جویدن کامل غذا و در ساعات به موقع و مقدار کافی و همچنین عدم نوشیدن مایعات مابین و بعد از غذا از بروز حملات میگرنی جلوگیری کنید.

 

7

منیزیم و امگا سه هردو از التهابات پیشگیری و میکنند و به ترتیب هر کدام خاصیت ضد انقباض رگ ها و آنتی اکسیدانی دارند. همچنین تحت نظارت پزشک با مصرف املاح طبیعی و داخل سلولی می توانید آب بدن را متعادل کنید پس پتاسیم مفید و سدیم برای بدن مضر خواهد بود چون سدیم باعث افزایش فشار خون خواهد شد و در نتیجه درد ها تشدید می شوند. مورد دیگر کلسیم است اما فقط کلسیم طبیعی و نه تخمیری مثل پنیر و … .

در پایان درصورتی که حملات و درد ها به شدت بالا بود ابتدا قرص ضد تهوع و سپس مسکن مصرف کنید، اگر قرص ضد تهوع درهمان ابتدا مصرف نشود، دیگر بدن قادر به نگهداری هیچ قرص مسکنی هم نخواهد بود و با حالت تهوع و استفراغ قرص هم از بدن خارج و درنتیجه هر گونه داروی خوراکی بی تأثیر خواهد ماند و تنها راه حل درمان با مسکن ها و مکمل ها و تقویت کننده های تزریقی خواهد بود.

 

منبع: aftabir

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد