چطور بنزین بزنیم؟

امروزه تقریبا همه از خودرو استفاده می کنند. طبیعتا دارندگان خودرو نیاز به بنزین زدن هم دارند به همین دلیل امروز در مو به مو تصمیم داریم بررسی کنیم که چطور میشه بهتر بنزین زد تا هم برای سلامت خودرو مفید باشه و هم با وجود قیمت بالای بنزین حداکثر استفاده اقتصادی رو داشته باشیم.

 

۱ـ اول صبح بنزین بزنید.

شاید بپرسید چرا اول صبح؟ جواب اینه که همونطور که می دونید مخازن سوخت در پمپ بنزین ها در زیر زمین قرار دارند و هر چه هوا خنک تر باشه بنزین داخل مخازن هم متراکم تر خواهد شد. در صورتی که در هوای گرم و دمای بالا، بنزین چنین تراکمی نداره و بخشی از مخازن بنزین در پمپ بنزین ها از گاز و بخار بنزین تشکیل شده، پس در حقیقت زمانی که در هوای گرم بنزین میزنیم، هم داریم بنزین توی باک می ریزیم هم گاز و بخار بنزین!

دقیقا به همین دلیل هست که افرادی که شغل رانندگی دارند به این نکته خیلی توجه می کنند.

 

۲ـ در زمان پرکردن مخازن در پمپ بنزین، بنزین نزنید.

احتمالا تا به حال برای شما هم پیش اومده که در پمپ بنزین تانکرهایی رو در حال تخیله بنزین دیده باشید، این دقیقا همون زمانی هست که نباید بنزین بزنید. دلیلش هم اینه که در این زمان بنزین با فشار زیادی به مخازن پمپ می شود و باعث میشه ذراتی که کف مخزن ته نشین شده به سطح اومده و حتما وارد باک خودرو شما هم خواهند شد، حتما خودتون میدونید که این ذرات چه بلایی میتونه سر موتور بیاره!

 

۳ـ نگذارین باک بنزین از نصف کمتر بشه.

کارشناس ها توصیه می کنند که باک بنزین رو نگذارین خالی بشه بعد بنزین بزنید. به دلیل اینکه بنزین مدام در حال تبخیر و تبدیل شدن به گاز هست، بنابراین هر چه فضای خالی بیشتری در باک وجود داشته باشه بنزین بیشتری هم در باک شما تبخیر میشه. حتما برای شما مخصوصا در فصل گرما پیش اومده که وقتی درب باک رو باز می کنید صدای خارج شدن این گاز رو بشنوید، این همون بنزینی هست که تبخیر شده، پس پولی که بابت زدن بنزین پرداخت کرده اید رو به هدر ندین و باک خودروتون رو نزارین زیاد خالی بشه!

 

۴ـ دستگیره نازل پمپ را تا انتها فشار ندید.

باید سعی کنیم با کمترین سرعت بزنین بزنیم چون اکثر شلنگ های پمپ بنزین مجهز به سیستم برگردان بخار هستند و زمانی که سریع بنزین زده یا دستگیره را تا انتها فشار میدیم بخشی از بنزین بخار میشه، در نتیجه شما پول بخار رو هم پرداخت خواهید کرد.

 

۵ـ به گیج بنزین دقت کنید.

احتمالا برای شما هم پیش اومده باشه که وقتی در خودرو نشسته اید نمی دونید باک بنزین در کدام سمت قرار داره، با این ترفند خیلی سریع می تونید جواب این سوال رو پیدا کنید. کافیه به درجه بنزین نگاه کنید، احتمالا فلشی رو خواهید دید که به شما سمت درب باک رو نمایش میده. البته در بعضی خودروها ممکنه این فلش وجود نداشته باشه. در این حالت اگر گیج بنزین سمت چپ این صفحه باشه، باک بنزین هم سمت چپ و اگر سمت راست باشه، باک بنزین هم سمت راست خودرو قرار داره.

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *