چطور می توانیم جلوی ریختن مو های سرمان را بگیریم؟

دغدغه ای که بسیاری از مردان و زنان با آن مواجه هستند ریختن مو هایشان است که البته گاهی به چند تار موی جزئی ختم می شود و بسیار هم طبیعی است. اگر موها روزانه تجدید نشوند رشد هم متوقف خواهد شد اما در صورتی که این اتفاق بسیار زیاد تکرار شود و موهای ریخته شده چشم گیر و قابل توجه باشند شما می توانید با کمک این مقاله از مرکز آموزشی مو به مو جلوی آن را بگیرید. پس با مو به مو همراه باشید.

 

مشکل جدی کم پشت شدن مو می تواند دلایل متعددی داشته باشد از جمله:
تغذیه ی نا مناسب و یک رژیم غذایی ضعیف، نحوه ی رفتار ما با مو ها یا وراثت.
که هر کدام از آن ها قابل بررسی و برطرف شدت است.
اما شاید با وراثت سختتر بتوان مقابله کرد.
در واقع ریختن مو خود ژن ندارد که به ارث برسد.
چیزی که به نسل بعد منتقل میشود جنس و شکل تار مو است.
که ممکن است بسیار نازک و شکننده باشد یا مسائل دیگری داشته باشد.
وراثت کچلی از پدر به پسر منتقل میشود.

خاطر جمع باشید:

پس اگر شما کاربر مرکز آموزشی مو به مو در حال حاضر یک خانم هستید و موهایتان دچار ریزش شده خیالتان راحت باشد که کچل شدن برای شما رخ نخواهد داد و این علتی کاملا علمی و ژنتیکی دارد که خارج از بحث است. البته استثنا هایی مثل مشکلات کم مویی مادر زادی شاید وجود داشته باشد اگر الان موهای بلند و حتی کم پشتی دارید مطمئن باشید از دستشان نخواهید داد. بطور کلی شاید یکی از مؤثر ترین عوامل تغذیه شما باشد به غذای هفته گذشته و تمام وعده های غذاییتان رجوع کنید اگر به میزان کافی پروتئین، آهن و هیدارتهای کربن پیچیده دریافت نکرده اید نقص این گروه های غذایی را برطرف کنید اگر علت تغذیه نبود به عامل دیگر را بررسی کنید.

 

 

عاملی به نام استرس

نگرانی های بی مورد دلهره و اضطراب های دور از منطق را که فقط ساخته ی ذهنتان است و حقیقتی ندارد از خود دور کنید و کمی فضای زندگیتان را آرام کنید تا تأثیر آن را نه تنها بر مو ها بلکه بر سلامت کل بدنتان مشاهده کنید.

 

نکته ی قابل توجه دیگر اینست که:

متأسفانه یا خوشبختانه مو اولین جایی نیست که مواد مغذی و گروه های غذایی را دریافت می کند.
یعنی پس از اینکه اعضای اساسی بدن مثل قلب و مغز و کلیه و دیگر قسمت های مهم  تأمین شدند نوبت به مو میرسد.
پس آنقدر باید تغذیه شما کافی و مفید باشد که مو هم بهره کافی را ببرد.

 

کمبود آهن

کمبود آهن یک مشکل بزرگ دیگر است که اغلب بانوان را به علت سیستم بدن و چرخه زندگیشان درگیر می کند البته مردان هم از کمبود آهن مستثنی نیستند پس باید مراقب تأمین کافی این ماده مهم باشید و با تغذیه کامل و سالم این نیاز را بطرف کنید. گوشت قرمز، مغزیجات مثل پسته، جگر، اسفناج و سبزیجات با برگ سبز تیره و ماهی آهن لازم برای بدن را تأمین می کنند پس آن ها را فراموش نکنید. اگر میخواهید کمتر از این مواد استفاده کنید یا به هر دلیلی نمیتوانید آن ها را تهیه کنید مقدار کمتری از مواد غذایی آهن دار را بهمراه ویتامین سی مصرف کنید تا بیشتر جذب گردند.

 

 

همانطور که قبلتر گفته شد اگر مواد مورد نیاز کافی برای بدن تأمین نشود قطعا اولویت با اندام های حیاتی خواهد بود و مو سهمی نخواهد داشت.
در حالی که مو بشدت بخصوص به یکی از این مواد احتیاج دارد.
پروتئین ساختار اصلی مو را تشکیل می دهد.
پس بدون وجود آن سلولهای موی جدید نمی توانند ساخته شوند.
در نتیجه مو ها کم و آسیب پذیر می شوند.

 

مو های هر انسانی یک مدت طولانی در حال رشد هستند و پس از این مدت زمانی را وارد سیر بدون رشد و ریزشی میشوند تا چرخه تولید و تجدید مو انجام گیرید و موهای قدیمی تر بریزند و تارهای جدید جایگزین شوند. اگر پروتئین دریافت نشود این مرحله رشد کوتاه و در عوض زمان ریختن مو و سیر عدم رشد طولانی تر خواهد شد.
پس تغذیه را دست کم نگیرید.

ریختن مو

منبع: aftabir.com

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *