سرچ

آموزش سرچ پیشرفته در Google

دیگر تقریبا نمی توان کسی را کشور های پیشرفته و حتی متوسط پیدا کرد که گوگل را نشناسد و یا حداقل یک بار با آن کار نکرده باشد. اما از همه امکانات این درگاه جستوجو گر کمتر کسی مطلع است و بهره می برد. اما شما با مطالعه آموزش سرچ پیشرفته در مرکز آموزشی مو به مو می توانید جزو آن دسته شوید و احتیاجات روزانه خود را به کمک گوگل سریعتر، راحتتر و با کیفیت تر برطرف کنید.

 

ترفند ها و نکات

 

1-

سعی کنید از استفاده مداوم از قسمت all که بالای صفحه ی جست و جو نمایان است صرف نظر کنید و به جای گشتن در میان سیل عظیمی از مطالب فقط در قسمتی که به آن احتیاج دارید سرچ کنید. برای مثال برای مشاهده یک ویدئو تمام سایت ها را لازم نیست باز کنید و فقط میتوانید از قسمت Video استفاده کنید.

 

2-

سیستم جست و جوی گوگل بر مبنای کلمات است یعنی به کل جمله شما توجهی ندارد و ممکن است در نهایت نتیجه ی جست و جوی آن اصلا مفهوم جمله شما نباشد چون کلمات را سرچ کرده و آن ها را پیدا کرده. شما برای جلوگیری از این اتفاق جمله ی خود را درون ” ” قرار دهید برای مثال اگر میخواهید عبارت روش درست پرتاب توپ در بسکتبال را بیابید این جمله را به این صورت بنویسید. ” روش درست پرتاب توپ در بسکتبال” تا توجه موتور جستوجو گر را به کل جمله جلب کنید نه صرفا کلمات.

 

3-

از استفاده کلماتی که چند منظور را می رسانند جلوگیری کنید و اگر کلمه ای چند معنی داشت با کمک یک علامت خط فاصله – کلمه را مفهوم کنید. برای مثال اگر شما بخواهید در مورد شیر جنگل جست و جو کنید اگر به تنهایی جمله ی آشنایی بیشتر با شیر یا تصاویر شیر را در قسمت سرچ بنویسید قطعا گوگل هم شیر جنگل، هم شیر نوشیدنی و هم شیر آلات را بعنوان نتیجه در اختیارتان قرار می دهد اما اگر شما کمی با گوگل همکاری کنید و اینگونه بنویسید آشنایی بیشتر با شیر- حیوان وحشی، قطعا به نتیجه ی بهتر و معقولتری خواهید رسید.

 

4-

اگر وبسایت به خصوصی مد نظرتان است از علامت : استفاده کنید.
برای مثال:
moobmoo.com اینکار کمک می کند تا به سایت مرکزی آموزشی مو به مو و اطلاعات آموزشی آن دسترسی پیدا کنید.

 

5-

اگر به یاد یک متن خاطره انگیز و نوستالژیک همیشه با خود زمزمه ای میکنید اما کاملا یادتان نیست آن جمله چه کلماتی داشته هر آنچه را که به یاد دارید کلمه به کلمه بنویسید و ما بین کلمات ستاره بگذارید.
بعنوان مثال:
اگر سرود یاردبستانی من، بامن و همراه منی را فراموش کرده اید عبارت “یار* دبستانی* چوب الف” را وارد کنید تا بتوانید کل شعر را بیابید.

 

6-

اگر از تمام منابع و اطلاعات وبلاگ یا وبسایتی استفاده کرده اید و دیگر مطلبی از آن برایتان جدید نیست اما در عین حال باز هم میخواهید اطلاعتی نظیر آن پیدا کنید بدنبال سایتی شبیه به همان سایت بگردید، به این صورت که برای مثال اگر می خواهید سایتی مشابه مو به مو پیدا کنید:
عبارت related:moobmoo.com را بنویسید تا سایت های مرتبط را بیابید.

 

7-

اگر موضوعی در سر دارید که میخواهید همه چیز را راجع به آن بدانید به چند نحوه آن را بیان کنید.
مثلا اگر میخواهید راه لاغر شدن را بیابید اینگونه بنویسید:
” چگونه لاغر شویم or روش های برطرف کردن چاقی”.
با اینکار سریعتر به نتایج مورد نظر خواهید رسید.

 

8-

از همان ابتدا جمله ی پیچیده را برای سرچ وارد نکنید.
مثلا اول بنویسید لاغری.
بعد بنویسید راه لاغری و اگر هنوز به ایده های کافی و لازم نرسیده اید و اطلاعات مرتبط را دریافت نکرده اید کمی کلمات را بیشتر به خواسته ی مد نظرتان نزدیک تر کنید و بنویسید چگونه لاغر شوم یا چطور اندام متناسب داشته باشم. پس در همان ابتدا لازم نیست جمله ای طولانی درج کنید و اگر به نتیجه نرسیدید به مرور کامات را اضافه کنید.

 

9-

زیاد نحوه ی تایپتان اهمیت ندارد پس اگر کمی در تایپ کلمات اشتباه کردید نگران نباشید گوگل بسیار هوشمند است و در اغلب مواقع می تواند کلمه درست را تشخیص دهد. مثلا اگر شما بنویسید علس های چافی گوگل خود نتایج مربوط به علت های چاقی را به شما ارائه خواهد داد.

 

10-

گاهی شما نمیخواهید یک مطلب معمولی نمایش داده شود و صرفا نیاز به فرمت pdf دارید و یا نیاز به powerpoint دارید پس مجبور نیستید حتی سایت هایی که این موارد را دربر ندارند بگردید. برای اینکار شما باید موضوع مورد نظر را بنویسید سپس عبارت filetype را وارد کنید و در ادامه دونقطه: بگذارید و اگر برای مثال پی دی اف مد نظرتان است pdf را درج کنید البته شاید کاربرد البته شاید این روش در مورد متنون انگلیسی بهتر جواب دهد.

 

11-

شما می توانید حتی مشابه عکس مورد نظرتان را در گوگل پیدا کنید.
برای مثال:
اگر در حال نوشتن یک گزارش کار و یا تحقیقی کاری یا کلاسی هستید و نمیخواهید از تصویر تکراری دوست یا استادتان استفاده کنید فقط کافیست آن عکس را ذخیره کنید.
سپس وارد گوگل ایمیج یا google images شوید.
و عکس را به فضای سرچ درگ کنید یا بکشید تا عکستان آپلود شود و مشابه های آن پیدا شود.

منبع: howcanu.com

 

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد